Strese karşı vitamin ve bitkisel ilaçlar

Hayatınızdaki stres faktörleriyle başa çıkmakta zorlanıyorsanız size yardımcı olabilecek vitamin ve bitkisel ilaçlara başvurabilirsiniz.
 
 
 
 
 
 

Vitamin/Mineral/Bitkisel İlaçlar Günlük Doz Yararları
B Vitamin Kompleksi Günlük 50-100mg Sinir sistemini ve böbrek üstü bezlerinin çalışmasını destekler. Vücuda stres altında iken yardımcı olur.
B12 Vitamini Günlük 500-1000mcg (Bu vitamin yüksek dozda alındığında mutlaka B vitamin kompleksi ile desteklenmelidir.) Beyin fonksiyonlarını destekler ve enerjiyi artırır. Dilaltı formunda alındığında daha etkilidir.
C vitamini Günde 1000-5000 mg. Bölünmüş dozlar halinde gün içine yayılarak alınmalıdır. Böbrek üstü bezlerinin fonksiyonlarını destekler. Stres zamanlarında bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudu toksinlere karşı korur.
Kalsiyum ve Magnezyum Kalsiyum 1000mgMagnezyum 500mg Uyumaya yardımcı olur. Vücutta yeterli miktarda kalsiyum bulunmaması uykusuzluk ve huzursuzluğa yol açabilir. Mahnezyum kasların ve sinir sisteminin gevşemesine yardımcıdır.
Sibirya Jinsengi 2000mg Vücudun fiziksel, duygusal ve kimyasal kaynaklı strese karşı direncini artırır.
St. John’s Wort 4000mg Ruh halini pozitif olarak etkiler. Strese karşı direnç verir. Antidepresanlarla birlikte alınmaması gerekir.

 

Not: Bu yazı yalnızca referans almanız için yazılmıştır. Herhangi bir tedaviye başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.

Vivamus vel sem at sapien interdum pretium. Sed porttitor, odio in blandit ornare, arcu risus pulvinar ante, a gravida augue justo sagittis ante. Sed mattis consectetur metus quis rutrum. Phasellus ultrices nisi a orci dignissim nec rutrum turpis semper.

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Leave a Reply

Message